₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Chisel Type | chiesel |
| Breaker Model | HB 1000 |
| Overall Length | 1600 mm |
| Application | Rock Breaking |
| Carrier Weight | 10-16 Ton |
| Length | 60 mm |
| Size | 20 inch |
| Material | Alloy Steel |
| Brand | JCB |
| Country of Origin | Made in India |
| Heat Treatment | Through Hardened |
| 515894 | jcb spare parts |
| 5844 | 6222 |
| Tool Diameter | 80 mm |
| Diameter | 140 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Filter |
| Vehicle Type | Jcb |
| Machine Model | 3DX Super |
| Filter Type | Suction Filters |
| Part Application / Location | Engine |
| Condition | New |
| Model Year | 2020 |
| Brand | jcb genuine |
| Filter Medium Material | Paper |
| Country of Origin | Made in India |
| 51312 | 84512 |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Pump Shafts |
| Pump Type | Water Pump |
| Brand Compatibility | Other Brand |
| Material | Steel |
| Power Source | 651 |
| Finish | ,mkm |
| Usage/Application | hyd pump plate |
| Size | free size |
| Warranty | 3 months |
| Capacity | 600 |
| Frequency | 500 |
| Voltage | 100 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 300 bar |
| Motor Horsepower | 3HP |
| Flow Rate | 20 lpm |
| Motor Power | 3.7 kW |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 415 V AC |
| Operation | Double Acting |
| Overall Height | 2 feet |
| Overall Width | 65 |
| Overall Length | 84 |
| Country of Origin | Made in India |
| 956 | fdfs |
Minimum order quantity: 50 Piece
Amit Sethi (Ceo)
Rockland Earthmovers
Ground Floor, 3078, Ram Bazar, Mori Gate Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India