Our range of products include ecm excavators backhoe loader.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Bucket Capacity | 0.35 m3 |
| Max Dig Depth | 3800 mm |
| Operating Weight | 6000 kg |
| Brand | JCB |
| Engine Power | 60 hp |
| Drive Type | 2WD |
| Backhoe Bucket Width | 350 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Mount Type | Top |
| Material | Mild Steel |
| Max Dump Height | 3500 mm |
| Transmission | Power shuttle |
| Tyre Type | Rear R3 |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
Amit Sethi (Ceo)
Rockland Earthmovers
Ground Floor, 3078, Ram Bazar, Mori Gate Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India